تور جنگل ابر (اسفند 1400)

درواقع از دیگر زیباییهای مسحورکننده این منطقه، تغییر دایمی مناظر و جایگزینی مناسب و متناوب چشماندازهای مرتعی و جنگلی در سراسر سطح منطقه است. پس از قرار دادن عود در داخل جاعودی و ثابت کردن، آن را روشن کنید. عود های پایه طبیعی از نظر کیفیت مواد سازنده، از عود های دست ساز در مرتبه پایین تری قرار دارد. به دلیل در نظر گرفتن مسایل امنیتی، به هیچ عنوان عود های روشن را در محیط خانه، محل کار و فضاهای سربسته به حال خود رها نکنید. البته هر کدامشان به بودجهی سفرتان، وسیلهی نقلیهای که ترجیح میدهید و زمانی که در نظر دارید، بستگی دارد.

کلنل همراه با تیمش دوباره در سال ۱۹۲۵ به آن منطقه بازگشت و به دنبال شهر گمشدهای گشت که شایعه شده بود در جنگل وجود دارد. از عود های صنعتی یا پایه اسانس فقط برای خوشبو کردن محیط استفاده می شود و به علت وجود گوگرد در ترکیبات آنها به هیچ عنوان مناسب استفاده در فضای بسته نیستند. تعدادی از مناطق دیدنی البرز را در زیر می نویسم و به مرور ادامه می دهم.

خیلی از مناطق جنگلی غنی از مواد معدنی بوده و جای شگفتی نیست که نسبت به جنگل زدایی آسیب پذیر هستند. خیلی از کسانی که نام جنگل رو می شنوند یاد تفریح و گردش می افتند تعدادی به فکر شکار،وگاهی آن را زیستگاه حیوانات وحشی می دانند و مراتع را محلی برای تغذیه چهارپایان و دام ها می پندارند. علاوه بر این، تعدادی از گیاهان دارویی نیز به دلیل داشتن بوی خوش برای تولید عود مورد استفاده قرار می گیرند که در دو دسته قابل تقسیم است. عده ای نیز جنگل ها و مراتع را به عنوان یک منبع اقتصادی میدانند که سود کلانی را برای آنان دارد.

عود ها از خمیر کردن ماده معطر و آغشته کردن چوب با آن تهیه میشوند. عود مشک هوشیاری ذهنی را افزایش داده و برخی دیگر از عصاره ها نظیر یاسمن، رز و لیمو موجب هوشیاری و افزایش تمرکز و یادگیری می شود. این ناحیه در زین الاخبار گردیزی چند جا به شکل گویان آمده که بعضآ بدون نقطه و نیز به صورت (گوان) هم ثبت شدهاست، آنهم بعضآ به جوین بادغیس و بعضآ هم به جوین سیستان ارتباط داده شدهاست. این ترکیبات به روش های مصنوعی و شیمیایی نیز قابل تولید است.

برند های HEM، HD و Nantida از معروف ترین برند های مطرح این نوع عود است. در مسیر این رودخانه و در دل جنگل، چندین چشمه طبیعی از دل زمین بیرون میزنند و آب گوارا و خنک را به شما عرضه میکنند. همچنین جنگلها توانایی تعدیل آب و هوای جهان را دارند و شرایط آب و هوایی کل زمین را پایدار نگه میدارند. ماده 1 ـ گونه ها و مناطق استقرار ذخاير جنگلي موضوع ماده (1) قانون اعم از گونه هاي اصلي و گونه هاي پرستار و همراه از طريق سازمان جنگلها و مراتع كشور مشخص شده، به منظور فوق آگهي خواهد شد.

رئیس سازمان حفاظت محیطزیست کشور در نامهای به رئیس جمهوری خواستار ادغام صددرصدی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری در سازمان حفاظت محیطزیست شد. چنانچه نسبت به کسب اطلاعات در مورد نحوه استخدام و شرایط جذب نیروی انسانی و سازمان مراتع و جنگل ها علاقه مند هستید در ادامه مطلب همراه ما باشید. یک مطالعه در کشور ژاپن نشان داد تعداد سلول های سیستم ایمنی بدن که در مبارزه با بیماری ها و سلول های سرطانی نقش مهمی بازی میکنند، در افرادی که به مدت 3 روز و 2 شب در جنگل ساکن شده بودند در مقایسه با گروهی که در شهر زندگی میکردند، بسیار بیشتر شده بود و نکته جالب این است که این اثر تا 1 ماه بعد از اتمام سفر جنگلی هم در افراد قابل مشاهده بود.

اکثر درختان مواد روغنی فراری به نام فیتونسید phytoncide ترشح میکنند که خاصیت ضدمیکروبی دارد و میتواند بر سیستم ایمنی بدن تاثیر بگذارد. آزمایش های مختلفی برای پیدا کردن یک راه حل مناسب برای این مشکلات انجام شد و پس از سال ها دانشمندان به این نتیجه رسیدند که “حمام جنگل” میتواند به کاهش استرس کمک کند، تمرکز و دقت افراد را افزایش میدهد، سیستم ایمنی را تقویت میکند و به طور کل احساس بهتری در انسان به وجود می آورد. این که کدام برند عود جنگل بارانی از عطر بهتری برخوردار است، تا حدودی به سلیقه ی مصرف کننده بستگی دارد.

زوروف به ما گفت بعد از این کارهای سابق را نمیتوان کرد، پلیسیا را بیدخل کردند. شیرعلی گفت چه عیب دارد، مکافات دروغ های شما ما نیز دروغی به کذاب گفته باشیم. با وجود اینکه قیمت عود متناسب با کیفیت و شرکت تولید کننده تعیین می شود اما می توان گفت از قیمت خرید و فروش ارزانی برخوردار است. علاوه بر جنگلهای شمال ، در منطقه غرب و جنوب غرب و حتی شمال شرق ایران میتوان شاهد وجود جنگل بود.

جنگلها از جمله مهمترین ثروتهای طبیعی ایران هستند و هم اکنون با وسعتی به مراتب کمتر از چند دهه گذشته استقرار دارند.جنگلهای ایران در شمال در حد متراکم و در دیگر نقاط به صورت پراکنده مشاهده میشوند که در اینحال گرانبهاترین جنگلهای ایران در گیلان ، مازندران و استان گلستان یافت میشود. برای مثال جنگلهای آمازون محل زندگی 10 درصد از گونههای توصیف شده در جهان هستند. خانههای آنها مالوکا نامیده میشود که خانههایی بزرگ و حصیری است؛ به طوری که 15 خانوار میتوانند در آن زندگی کنند. طرفداران آیین های شیتو در ژاپن از عود به عنوان عطری مذهبی استفاده می کنند.

این دلیل ساده کافی است که ما خودمان را با آنها فرق دهیم، تفاوت استعداد خودمان را بدانیم و از آنها جز نظم ملک چیزی استعاره نکنیم. این خانواده از عنکبوتها جز سمیترین و وحشتناکترین این حیوانات در دنیا هستند. مجاورت دو ناحیه کم فشار و پرفشار (دشت گرگان و منطقه ابر) باعث شده هر وقت زمین انرژی میگیرد ابرها جابهجا شوند و بهنظر برسد که ابرها از آسمان به زمین میآیند. میباشد هنگامیکه کره زمین در اثر ازدیاد گازهای گلخانه ای گرم شد ، باعث ذوب شدن یخ های قطبین گردیده وسطح آب بالامیرود که درینجا یک تعداد جزایرخورد وبزرگ زیر آب فرو میرود ، از طرف دیگر سیلاب های خطر ناک بوجود آمده و جنگلات ، محلات مسکونی ، مزارع ، حیوانات وغیره تاسیسات را نابود میسازد که باعث خسارات زیادی به جامعه بشری میگردد .

سپس طباطبایی نامهها بمشیرالدوله وزیر خارجه، و مشیرالسلطنه وزیر داخله، نوشت و ناخشنودی خود و مردم را از پیش آمد، و زیانهای آنرا باز نمود، و آنان هر دو پاسخ دادند: زمینی است یک بسته بیگانه، با دست یکی از علمای بزرک خریده، و وزارت خارجه هم آنرا براست داشته، و دیگر نه دولت و نه دیگری را جای سخنی باز نمانده، و رونویس قبالهای را که از حاجی شیخ فضل الله گرفته شده بود نزد طباطبایی فرستادند. در تحقیقات دیگری مشاهده شد افرادی که در معرض روغن درختان مختلف قرار گرفته بودند سطح استرس بسیار کمتری را نسبت به قبل تجربه کرده اند، شدت آلرژی و حساسیت آن ها کمتر شده و کیفیت خواب آنها افزایش پیدا کرده بود.

در فصل زمستان هم این جنگل زیبا با پر شدن از برف، به نحوهی دیگری دلربایی میکند و عاشقان برف بازی و عکاسی از طبیعت برفی را به سمت خود میکشاند. بعد از رسیدن به شاهرود، وارد جاده شاهرود آزادشهر شوید و مسیرتان را ادامه بدهید. با رسیدن به شاهرود و صرف صبحانه، استراحت و خواب به سمت جنگل ابر بروید. هر چه به سمت ارس نزدیک میشوید، پوشش گیاهی از حالت جنگلی به شکل تپهماهور و زمینهای با پوشش گیاهی پراکنده تغییر شکل میدهد و در نزدیکی ارس، هوا حسابی شرجی میشود و دیگر نشانی از ارسباران و عنوان خنکترین جای ایران نمیبینید.

دیدگاهتان را بنویسید