جنگل چیست ، چگونه شکل می گیرد و چه فوایدی دارد؟

دسترسی باشندهگان مناطق جنگلی به انرژی پاک باعث افزایش سریع جنگلات و مناطق سبز در کشور خواهد شد. اکنون همه بدنه این کشتی را گیاهان فرا گرفته و در طول سالیان دراز، بوتهها و درختان فراوانی روی آن رشد کرده است. گیاهان این جنگل را به سه دسته درختی، درختچهای و علفی تقسیم میکنند و شمشاد یکی از مهمترین گونههای گیاهی است که در این منطقه رشد میکند. از جمله وسایلی که اقامت شما در این جنگل را راحتتر میکنند، میتوان به کیسه خواب، چادر، زیرانداز، کفش کوهپیمایی، کولهپشتی سبک، قمقمه آب، لباس گرم، لوازم بهداشتی شخصی، دارو و کمکهای اولیه اشاره کرد.

با توجه بر اینکه این پاورپوینت به طور حرفه ای تهیه شده و مطالب کتاب را بصورت جذاب پوشش میدهد شما دبیران گرامی با خیالی آسوده به تدریس و آموزش و دانش آموزان عزیز به مطالعه بهترخواهید پرداخت. مناطق جنگلی افغانستان تنها ۲٫۷۵ درصد زمینهای قابل زرع را تشکیل میدهد که در مقایسه با کشورهای همسایه بسیار اندک است. علاوه بر جنگلی زیبا، این منطقه از معبد Tenriyuji و پل Tigestsukyo بهرهمند است و بخش کوهستانی آن نیز نمایی خاص از جنگل و رودخانه اطراف به بازدیدکنندگان میدهد. در آخرین بخش از ترسناک ترین مکان های دنیا به کشور برزیل راهی می شویم، تقریباً از هر یک تا پنجمتر مربع در این جزیره، مار یافت میشود.

اولین بار قانون جنگلات در سال ۱۳۶۴ توسط تیم متخصیص ریاست جنگلات ترتیب گردید. مسوده ترتیب شده چندین بار در وزارت محترم عدلیه مورد بحث قرار گرفته که الی سال ۱۳۷۱ نتوانست به حیث قانون منظور و نافذ گردد. نکته قابل اهمیت این است که سیستمهای سولری در حال حاضر طی ۴ الی ۷ سال در افغانستان قیمت خویش را کشیده است و متباقی جز هزینه حفظ و مراقبت و تبدیل باتری در هر ۵ الی ۱۰ سال هزینه دیگری ندارد. پنلها و یا صفحات خورشیدی بین ۲۵ و ۳۰ سال و باتریهای ذخیره کننده برق هم بین ۵ الی ۱۰ سال عمر موثر دارد.

این تکنولوژی روز به روز ارزانتر میشود و در ده سال گذشته قیمت سیستمهای خورشیدی حد اقل ۵ برابر کاهش یافته است. این فایل حاوی مطالعه قانون جنگلات می باشد که به صورت فرمت PowerPoint در ۲۸ اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. نیوهمپشیار در نیوانگلند، منطقهای چهار فصل با رودخانهها، دریاچهها، کوهها و جنگلهای زیبا است که در پاییز، نمای این جنگل و برگهایش، دل هر بینندهای را میرباید و در بهار نیز شکوفههای درختانش شما را مجذوب خود میکند.چرا به این منطقه سفر کنیم؟ همانطور که از اسم مجموعه نرم افزاری Microsoft Office بر می آید این مجموعه یک مجموعه اداری بوده و از همین رو، همانطور که شما میدانید پاورپوینت نیز با توجه به کاربردهای آن در محیط کار یکی از نرم افزارهای با قابلیت اداری است.

سخن کوتاه اینکه یکی از عوامل عمده تغییرات اقلیمی و آلودهگیهای محیطی، کاهش جنگلات، باغها و مناطق سبز در شهر و روستاهای کشور است. جنگلزدایی منجر به تغییرات شدید دما از روز تا شب میشود، دقیقاً مانند یک بیابان، که میتواند برای بسیاری از ساکنان کشنده باشد. علی رغم زیبایی های بی شماری که این جنگل دارد گردشگران تور برزیل شب های مخوفی را در آن مشاهده می کنند. برق سیستمهای سولری از طرف روز بدون باتری و از طرف شب پس از ذخیره شدن در باتریها استفاده میشود.

این پارک ملی زیبا در سال ۱۹۰۹ توسط رییس جمهور روزولت تأسیس شده است و به دلیل طبیعت بکرش در فهرست میراث جهانی ثبت شده است. هوای تازه با مناظر زیبا باعث میشود که اغلب ما بهعنوان یک گردشگر به جنگلها سفر کنیم و برای نمایش عظمت طبیعت به تماشای درختان آن بنگریم. نابودی جنگلهای ارسباران چیزی به جز فقر منابع طبیعی و فقدان فضای سبز چیزی را به ارمغان نخواهد آورد.این گزارش حاکی از آن است که از اولین روزهای شروع قطع درختان جنگلی ارسباران با چیزی به جز بازی با کلمات و سخنان دوپهلو از سوی برخی سازمانهای ذیربط و توجیه مسائل همانند مسائل گذشته روبه رو نشدیم.جنگلهای ارسباران، قلب تپنده این منطقه هست درست اما چه فایده وقتی کار از کار گذشته است و در حال تخریب میراث طبیعی سرزمین خود هستیم.افسوس بر ما که همواره دیر اقدام میکنیم، امید است مسوولان ذیربط، قدری آگاه شوند که چه بر سر جنگلهای ارسباران میآید و برای چند لحظهای هم که شده به آخر و عاقبت این نابودی بیندیشند.

مارامورش واقع در قلب قاره سبز است و به دلیل معماریها و نقاط خاصش به ثبت یونسکو نیز رسیده است. سرزمین باسک، منطقهای است در شمال کشور اسپانیا که پارک طبیعی محافظت شدهی بزرگی در آن واقع شده است. این منطقه، درهای بسیار زیبا در احاطهی کوههای فراوان، رودخانهها و نهرها است و جنگلهای انبوه و طبیعتی بکر دارد.چرا به این منطقه سفر کنیم؟ جنگل ابر قسمتی از جنگلهای هیرکانی باستانی محسوب میشود.

9- فعالیتهای صنعتی وافزایش بر خی از گازهای تشکیل دهنده باران اسیدی که در تخریب جنگلها به ویژه در کشور های صنعتی نقش داشته است. از اینرو مدیریت عرصههای زراعت چوب در دستور کار قرار گرفته است. رییس زراعت ولایت بغلان در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری ایرنا گفت: افراد مسلح با حمله به جنگلهای این ولایت پسته های نارس انرا غارت کردند. درحالی که میزان توسعه و احیاء این منابع در مقابل تخریب آن ناچیز است.

یکی از این روشها، تسهیل دسترسی باشندهگان مناطق دارای جنگلات، به انرژیهای نو است. دولت و نهادهای بینالمللی باید در این راستا باشندهگان مناطق دارای جنگلات طبیعی را در راستای دسترسی به انرژی پایدار کمک کنند. در مسیر شمالشرق رومانی به سوی اوکراین، منطقهای تاریخی و زیبا به اسم مارامورش واقع شده است. رود ارس، در واقع مرز ایران با همسایگان شمال غربی اش یعنی جمهوری های آذربایجان و ارمنستان است و در دو سویش کوه ها و دشت های سرسبزی دارد.

هیچ سیگنال تلفن یا رادیویی به روستای کاماراپا که در جنوب آمازوناس در دشت سیلابی رود پوروس واقع شده است، نمیرسد، بنابراین اخبار خارج از منطقه به کندی و ازطریق قایقها به مردم میرسد. همچنین از دیگر ییلاقات میتوان به کوههای روستای علیآباد یا کلیبر، چپرلی و آقداش اشاره کرد که بسیار تماشایی و زیبا است. دومین محوطهی میراث طبیعی ایران یعنی ارسباران در آذربایجان شرقی که یک بار نیز توسط یونسکو بررسی آن به تعویق افتاده بود، بار دیگر توجه ارزیابان کمیته بین المللی محیط زیست را جلب نکرد.

دیدگاهتان را بنویسید