درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان – منطقه 3|منطقه سه شهرداری اصفهان

محمد بن جریر طبری، تاریخ، به کوشش محمد ابوالفضل ابراهیم، بیروت، دارالسّویدان، ۱۹۶۷م. محمد بن جریر طبری، تفسیر، بیروت، دارالمعرفه، ۱۴۰۰ق، ۱۵/۱۷۵ـ ۱۸۸، ۱۶/۲ـ۲۳۴، ۲۳/۵۸ ـ۶۱. پس به جانشین خود یوشع بن نون گفت خدا مرا فرموده است که در برخوردگاه دو دریا مردی را دیدار کنم و از وی چیز بیاموزم. از آن رو ماهی زنده گشت و روانه دریا شد. موسی میگوید: «آنجا همان است که در جستوجوی آن بودیم»، ولی چون دوباره به برخوردگاه دو دریا (جای زنده شدن ماهی) میرسد، شوقی برای نوشیدن از آب مفروض نشان نمیدهد، بلکه از یافتن آن مرد (عَبْداً مِنْ عبِادِنا) شاد میشود و میکوشد از وی رخصت همراهی بگیرد تا از چشمه دانش او بهرهمند گردد.

علاّمه طباطبایی میگوید: گفتهاند این داستان، افسانهای خیالی است و بدین منظور تصویر شده است که بگوید کمال معرفت، انسان را به سرچشمه آب حیات میرساند و از آن به انسان مینوشاند، و آن همان زندگی جاویدی است که پس از آن مرگ نیست و خوشبختی سرمدی است که برتر از آن هیچ خوشبختی نیست، ولی این سخن بیدلیل است و ظاهر کتاب عزیز آن را رد میکند. فرمود: آن داستان چنان بود که چون تورات بر موسی فرود آمد و خدا با موسی سخن گفت، او با خود اندیشید که بر روی زمین کسی از من داناتر نیست. قرآن کریم در اینجا نیز داستان را به صورتی فشرده مطرح کرده است: در این آیات سخنی از آب حیات، ظلمات، خضر و یا اشاره به اشتیاقی برای نوشیدن آب جاودانساز نیست.

موزه آزادشهر نیز از این دسته از موزه ها بوده و شما را با فرهنگ و آداب و رسوم این شهر آشنا می کند. در اول راه فرشته خانم مهربان آماده بود تا ما را به سمت اتاق کاهگلی و دنج و تمیزی راهنمایی کند که رختخواب و چای و حمامش برای مسافران مهیا بود (البته انتظار امکانات لوکس را نداشته باشد!!). برای سفر از جاده سمنان از تهران به سمت سمنان و بعد مهدیشهر و از مهدیشهر به سمت شهمیرزاد، فولادمحله از فولاد محله از سه راه تلمادره می توان به روستای اروست و چشمه های باداب سورت رفت.

وضعیت آب و هوا برای اجرای موفق این برنامه اهمیت حیاتی دارد و لازم است دست کم یک تا سه روز قبل از سفر دوباره آب و هوا را بررسی کنید. در این جشن که در ۱۳ تیرماه هر سال برگزار می شد مردم با پاشیدن آب و گلاب روی یکدیگر در این مراسم شرکت می کرده اند. به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان:علی اصغر سلیمانی مدیر موسسه رهپویان سبز جوان اظهار کرد: در راستای تحقق تدابیر و فرامین مقام معظم رهبری در رابطه با سخنرانی ایشان با هدف به صحنه آوردن کمکهای مردمی برای حمایت از خانوادههای نیازمند و صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا، رزمایش سراسری «کمک مومنانه» توسط حوزهها و پایگاههای مقاومت بسیج، خیرین، معتمدین شهر آغاز شد که هر مجموعه و فردی به اندازه توان در این رزمایش شرکت کرد که همچنان نیز ادامه دارد.

شاهرخ مسکوب، مقدمهای بر رستم و اسفندیار، تهران، شرکت سهامی کتابهای جیبی، ۱۳۵۶ش، جم. پیر گریمال، فرهنگ اساطیر یونان و روم، ترجمه احمد بهمنش، تهران، امیرکبیر، ۱۳۵۶ش، ۱/۸ ـ ۱۸. احمد بن محمد نیشابوری، قصص الانبیاء، بیروت، دارالکتب العلمیه، ۱۴۰۱ق، ص ۲۱۸ـ۲۳۱، ۳۶۷. محمد بن حسن طوسی، التبیان، بیروت، داراحیاء التراث العربی، ۷/۶۳ ـ ۹۵. محمد بن عمر فخررازی، التفسیر الکبیر، بیروت، داراحیاء التراث العربی، ۱۵/۱۶۰ـ۱۶۱، ۲۱/۱۴۲ـ۱۷۲. محمود آلوسی، روحالمعانی، بیروت، داراحیاء التراث العربی، ۱۵/۳۱۰ـ۳۴۲، ۱۶/۲ـ۴۴، ۲۳/۱۳۸ـ۱۴۲.

محمدباقر مجلسی، بحارالانوار، بیروت، مؤسسةالوفا، ۱۴۰۳ق، ۱۳/۲۷۸ـ۳۱۷. محمدحسین طباطبایی، المیزان، بیروت، مؤسسة الاعلمی للمطبوعات، ۱۳۹۲ق، ۱۳/۳۳۶ـ ۳۹۸، ۱۷/۱۵۹ـ۱۶۱. طباطبایی، محمدحسین، المیزان فی تفسیر القرآن، ج۱۳، ص۳۴۰. نعمتالله جزایری، النورالمبین فی قصص الانبیاء و المرسلین، نجف، منشورات الرّضی، ۱۳۸۵ق، ص ۳۲۸ـ۳۴۰. ۸. ↑ نیشابوری، ابراهیم بن منصور، قصص الانبیاء، ص ۳۳۸. ابراهیم پورداود، فرهنگ ایران باستان، دانشگاه تهران، ۱۳۵۶ش، ص ۱۷۰ـ۱۷۲. ترجمه تفسیر طبری، تهران، توس، ۱۳۵۶ش، ۴/۹۴۶ـ۹۵۶. جعفر سجادی، فرهنگ لغات و اصطلاحات و تعبیرات عرفانی، تهران، طهوری، ۱۳۶۲ش، ص ۱.

قاموس کتاب مقدس، تهران، طهوری، ۱۳۴۹ش. ابوالقاسم فردوسی، شاهنامه، به کوشش محمد دبیرسیاقی، تهران، علمی، ۱۳۳۵ش. محققان علم پزشکی نیز بر این باورند که گوگرد عنصري است زرد رنگ كه به صورت طبيعي در معادن زيرزميني يافت مي شود و به طرز شگفت انگيزي با زندگي همه ي ما عجين شده است. بر بالای طاق های درب های چوبی با گاشیکاری آبی تزئیناتی صورت گرفته و طبقات بالایی نیز تزئیناتی مجزا دارد. یوشع در آن هنگام ماهی را به یادآورد و گفت آن را بر آن سنگ بنهادم و فراموش کردم.

حجت الاسلام سجادی از راهیابی ۲۰۳ اثر به مرحله دوم داوری بخش پژوهشی هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری خبر داد. چشمههای باداب سورت در سال ۱۳۸۷ به عنوان دوّمین اثر طبیعی ملی ایران ثبت شد. از دستاوردهای سفر هیات دولت به استان بوشهر در ششمین سفر استانی می توان به ابلاغ مصوبات سفر و ساماندهی ته لنجی که از مطالبات دیرینه مردم بوشهر بوده است، اشاره کرد. گفته می شود در این درگیری به سربازان پولیس ملی آسیبی نرسیده است. من گفتم: پارچه ای نزد من نیست تا به شما بدهم. به دلیل این خاصیت اهالی روستاهای اطراف آن را چشمه ای مقدس می دانند و آب چشمه را شفا بخش بر می شمارند.

به قول خودش تنها چیزی که تو زندگی واسش مهمه، شادی بچه ها و دور هم بودن هستش. پس او را سلام داد و گفت: آمدهام تا بیاموزی مرا از آنچه آموختهاند تو را صواب و راست. تو چرا تنها آمدی؟ ایران نه تنها یک تمدن باستانی با مکان های تاریخی فراوان است، بلکه شگفتی های طبیعی فراوانی نیز دارد. مجید درخشانی نیز در گفتوگویی که با سایت شجریانیها انجام داده است، معتقد است اجرای کنسرت تیرماه ۱۳۷۲ در پاریس، راستپنجگاهی دیگر خلق کردهاست. این سرمایهگذار در یک سال اخیر تلاش کرده که اقداماتی هم برای بهتر شدن زیرساختها در این محوطه انجام دهد.

1. این که تمام آنچه را که لازمه وجود آن است دارا باشد، مثلاً پیکر انسان برای تحقق سلامت خود نیازمند به عضو بینایی(چشم) می باشد و بدون آن معیوب و ناقص است. راهی زیرزمینی مسجد را به کاخ وصل می کرده که محل رفت و آمد شاه، شیخ لطف الله جبل عاملی و دیگر بزرگان بوده است. همچنین انواع کَل ، بُز کوهی ، خرس ، گرگ ، شغال و خرگوش از مهمترین گونه های وحشی این منطقه محسوب می گردد .

باغات منطقه آذرشهر را تاکستان ها تشکیل می دهند در باغات و تاکستان های آذرشهر، شیرامین گوگان، دستجرد، خانقاه، سیلاب، قاضی جهان، هفت چشمه و … از محصولات این تاکستان ها سبزه، کشمش و شیره انگور تهیه می کنند. این کلیسا در روستای ارمنی کندی موجومبار در 40 کیلومتری شمال تبریز در دهستان رودقات قرار دارد و قدمت آن به قرن نهم میلادی می رسد. براي رسيدن به اين مكان بسيار دل انگيز بايد از جاده مرند – جلفا به مهدی شهر ( علمدار- كرگر ) وارد شد و با عبور از يك جاده خاكي در نوار مرزي ايران و جمهوري آذربايجان و گذشتن از يك جاده فرعي ، به دره اي با صفا رسيد كه محل آسياب خرابه است.

دیدگاهتان را بنویسید