قیمت خرید 33 مدل مانیتور ال جی کامپیوتر – پنداریم

بازیهای رایانهای معمولی اغلب نیازمند 8GB حافظه رم هستند، اما برنامههای گرافیکی و یا نرمافزارهای ویرایش ویدئو ممکن است که تا بیش از 16GB حافظه RAM نیاز داشته باشند. بدون سخت افزار، ما راهی نخواهیم داشت که بتوانیم نرمافزارهای مورد نیاز خودمان را به صورت مفید بر روی کامپیوترها به اجرا در آوریم. در واقع مبانی کامپیوتر اطلاعات بسیار عمومی و در عین حال کاملی را برای تمامی افراد به همراه خواهد داشت. پی ال سی دارای دو حافظه دائم و موقت می باشد و تمامی برنامه های داده شده به دستگاه در حافظه آن ذخیره می گردد. یک رایانه مدرن امروزی نیازمند نیروی بین 500W تا 850W است تا تمامی قطعات آن به درستی کار کند، این در حالی است که اندازه منبع تغذیه میتوانند بسته به ابعاد سیستم شما متغیر باشد.

نرمافزار به عنوان برنامههای مجازی تعریف میشوند که بر روی کامپیوتر اجرا میشوند؛ این موارد میتواند شامل مواردی نظیر سیستم عامل، مروگر اینترنت، نرمافزار واژه پردازی و موارد دیگر باشد. وظایفی که نیازمند استفاده از حافظه رم یا RAM هستند میتواند بسیار متنوع باشند، از نرمافزارهایی که برای رندر کردن یک تصویر استفاده میکنند، نرمافزارهایی که برای ویرایش ویدئو یا تصاویر هستند و یا ایجاد حالتی که در آن چند نرمافزار باز میشود (برای مثال در زمانی که با رایانه در حالی بازی هستید و در عین حال با دوستتان نیز در حالت چت کردن میباشید) از رم استفاده میکنند.

اگرچه یک کامپیوتر میتواند در زمانی به ما کار مناسب خودش را ارائه دهد که هم سخت افزار و هم نرمافزار با همدیگر به خوبی کار کنند، سرعت سیستم اغلب وابسته به سخت افزار استفاده شده است. هدف از ارائه این سری از مقالات نیز آن بوده است که به شما در فهم و درک کارکرد درونی کامپیوتر کمک کند. مادربرد به عنوان یک مغز عمل میکند، آن نیروی مورد نیاز را به قطعات مختلف اختصاص میدهد و ارتباط و هماهنگی میان تمام قطعات با همدیگر را برقرار میکند این دو وظیفه سبب میشود که مادربرد تبدیل به اصلیترین سخت افزار رایانه شما شود.

یک منبع تغذیه که به نام اختصاری PSU نیز شناخته میشود، وظیفه تامین انرژی برق مورد نیاز قطعات گوناگون بر روی رایانه شما را دارد. نقش حافظه RAM آن است که به صورت موقت اطلاعات در جریان پردازش را که به وسیله برنامهها مورد نیاز است را در خود نگه دارد زیرا این اطلاعات باید به سرعت در دسترس پردازنده قرار گیرد. و دید کلی را به شما برای یادگیری علوم کامپیوتری ارائه خواهد کرد که این موضوع سبب می شود تا شما راحت تر بتوانید با کامپیوترها فعالیت خود را شروع کرده و از آنان بهره مند شوید.

در مرحله سوم به­جای تصویر، صدای کلمه­ها به کودکان ارائه می­شود و با شنیدن هر کلمه باید گزینه مناسب را از بین کلمات ارائه شده پیدا کنند. حال در صورتی که کامپیوتر شما دچار مشکل شد و خودتان قادر به تشخیص آن نبودید، کارشناسان آچارباز همواره آماده ارائه خدمت به شما هستند. درک اینکه اجزای سخت افزاری رایانه شما چه هستند و چگونه کار میکنند، میتواند در زمانی که قصد ارتقای رایانه خودتان را دارید و یا آنکه نیازمند تغییراتی در ساختار آن هستید، مفید باشد.

با خواندن پستهای جامع ما در زمینه اجزای اصلی کامپیوتر و نقش آنها در رایانه تان، میتوانید تبدیل به یک متخصص سخت افزار شوید. بهتر است در درک این درس نهایت سعی و تلاش خود را داشته باشید زیرا با توجه به گستردگی علوم کامپیوتری ممکن است شما در آینده دچار مشکلاتی شوید که نیازمند رجوع به درس کامپیوتر و مبانی آن را داشته باشید. هنگام کار همزمان با رایانه و اسناد کاغذی، این وسیله در شل شدن گردن تفاوت زیادی ایجاد میکند.

هارد دیسکها با نوشتن دادهها باینری بر روی یک دیسک چرخان مغناطیسی کار میکنند که به آنها «پلاتر» گفته میشود، این دیسکها با سرعت فوقالعاده زیادی به دور خودشان میچرخند، در حالی که حافظههای حالت جامد(SSD) دادهها را به صورت الکترونیکی و در چیپهای حافظه نگهداری میکنند. هارد درایو یا Hard Drive یک دیواس ذخیره سازی است واقع مسئول ذخیره سازی دائمی و موقت شما است. این دادهها میتوانند با فرمهای گوناگونی باشند، اما لازم است که هر چیزی قبل از استفاده بر روی رایانه شما ذخیره شود و یا آنکه بر روی رایانه شما نصب شود: برای مثال، برنامههای کامپیوتری، عکسهای خانوادگی، سیستم عامل، پروندههای واژه پرداز و غیره جزو مواردی هستند که به ذخیره سازی احتیاج دارند.

بنابراین انواع مختلف بلندگو تکامل یافته است و تلاش شده تا این اسپیکرها را در یک قالب تخت قرار دهند. نرخ به روز رسانی دستگاه 56 تا 61 هرتز و حداقل زمان پاسخ گویی آن نیز 5 میلی ثانیه است. این اصطلاح معمولاً برای سیستم هایی به کار میرود که قدرت پردازش اطلاعات فراوانی را در کسری از ثانیه را داشته باشند. با این کار در زمان مشخص شده توسط شما، سیستم خاموش خواهد شد.

البته کار کارتهای گرافیکی در سیستمهای جدید محدود به پردازشهای گرافیکی نیست، آنها میتوانند وظایف دیگری که قبلا توسط پردازنده انجام میشد را نیز انجام دهند که در جای خود آنها را نیز برایتان توضیح خواهیم داد. ابر کامپیوتر ها یا همان سوپر کامپیوتر ها برای پردازشهای سنگین به کار گرفته میشوند. Summit قدرتمندترین سوپر کامپیوتر دنیا نیز ساخت این شرکت است که برای آزمایشگاه ملی اوک ریج ( Oak Ridge ) وزارت انرژی ایالات متحده در تنسی ساخته شده است. این به مفهوم به معنای آن است که هرچه مقدار گیگاهرتز در یک کامپیوتر بیشتر باشد، احتمالا سرعت آن نسبت به پردازنده مشابه با همان برند و سن مقدار گیگاهرتز پایینتر بیشتر است.

این اطلاعات همان طور که می بینید بسیار گسترده است و بسیاری از مباحث اولیه کامپیوتر را شامل می شود. البته از نظر ساختاری هیچ چیز شبیه مغز انسان نیست اما باید این واقعیت را قبول کنیم که گاهی مغز انسان دچار خطا می شود و کامپیوترها با هدف افزایش سرعت در محاسبات و احتمال خطای بسیار کم ساخته شده اند. توان پاور ۲۵۰ وات کافی نیست. در زمانی که انرژی برق از طریق یک منبع خارجی وارد رایانه شما میشود، توسط پاور به سطحهای مورد نظر رسید و توسط مادربرد به قطعات مورد نظر کامپیوتر شما تحویل داده میشود.

سوختن ماسفت، یکی دیگر از مشکلات پاور کامپیوتر است. یکی دیگر از ویژگی های متمایز کننده ابرکامپیوتر ها، استفاده آنها از حسگر برداری (vector arithmetic) برای پردازش است که باعث میشود ابرکامپیوتر ها بتوانند چندین هزار محاسبه را هم زمان پردازش کنند. قابلیت SmartShare باعث شده است که شما بتوانید فیلمهای مورد علاقه یا موسیقیهای ذخیره شده خودتان را در کامپیوتر به صفحه نمایش تلویزیون منتقل کنید بدون اینکه از یک فلش یا DVD استفاده نمایید. بدون وجود رمها کاری انجام نمیشود و نبود میزان کافی از آن، باعث کندی شدید در کارها میشود.

مادربرد اصلی ترین بخشی است که در رایانه شخصی شما وجود دارد. واحد پردازش گرافیکی (GPU) چیست و چه کاری را بر روی رایانه شما انجام میدهد؟ لازم است که بدانید که هر رایانهای حداقل یک واحد پردازش گرافیکی (GPU) دارد. این قسمت به خصوص در زمانی که قصد پردازش تصاویر سه بعدی را داشته باشیم مهم است، GPU همانطور که از نام آن پیداست به پردازش عملیاتهای گرافیک در رایانه شما میپردازد. در این سال شبکه آرپانت مراکز کامپیوتری بسیاری از دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی را به هم متصل کرده بود. در واقع از آن زمان ، کامپیوتر به عنوان یک ابزار مدیریت و پردازش داده ها در سطح وسیع، در بسیاری از کشورهای جهان به کار گرفته شد.اولین کامپیوتری که در ایران نصب گردید از نسل دوم و مدل IBM 1620 بود که در سال 1341 در کنسرسیوم نفت تهران به کار گرفته شد و همچنین سرشماری سال 1345 نیز با استفاده از کامپیوترهای نسل دوم(IBM 1401) انجام گردید.

عبارت ابر رایانه برای اولین بار توسط مجله «نیویورک ورلد» برای اشاره به جدولسازهای آیبیام ( IBM ) در دانشگاه کلمبیا به کار رفت. اما باید در این قسمت اشاره ای داشته باشیم به سرفصل های اصلی درس مبانی کامپیوتر و اینکه مبانی کامپیوتر چیست؟ این اجزای ریز، به درون بخشهای داخلی مانیتور وارد میشوند و عملکرد آنها را به مرور دچار مشکل میکنند. به صورت بسیار ساده، سخت افزار کامپیوتر بخشها و اجزای فیزیکی هستند که هر کامپیوتری برای انجام وظایف خود به آنها وابسته است.

دیدگاهتان را بنویسید