معرفی کامپیوترهای قدیمی تا به الان

در این نوع میتوانید هارد دیسک، حافظه و حتی CPU را مطابق با نیازهای خود ارتقا دهید. مدل نیمه آماده از کامپیوترهای کوچک قابل ارتقا و سفارشی سازی از طرف خریدار و مطابق با سلیقه و نیازهای وی میباشد. اندازه های این درگاه 3.8 و 1.4 اینچ میباشد که قابل تبدیل به یکدیگر است. در هر حال، هم اکنون سوال این است که آیا “PC بعدی” در حال حاضر در میان ماست، و یا هنوز اختراع نشده است. دانشجو (کلاینت) سوال خود را (درخواست) مطرح کرده و استاد (سرور) به آن پاسخ (اعمال تغییرات، ذخیره سازی یا غیره) میدهد. رها با بیش از چند دهه سابقه فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات با کارشناسان متخصص خود آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان میباشد.

در این روش نیازی به اتصال پایدار به سرور نیست و Fat Client میتواند در بسیاری از مواقع به صورت آفلاین کار کند. Fat Client انعطاف بالایی دارد و از آنجا که امروزه بیشتر افراد کامپیوترهای قدرتمند و سریع دارند، زیرساختهای لازم برای استفاده از آن آماده میباشد و نیازی به هزینه اضافی نیست. اگر با کامپیوتر شخصی خود از یک نرم افزار تحت وب استفاده میکنید که بار پردازش آن روی دستگاه شما تقسیم شده است، شما در شبکه Fat Client به حساب میآیید. پشتی صندلی دفتر خود را در حالت خمیده 95 تا 110 درجه تنظیم کنید تا فشار نخاع کاهش یابد و از خم شدن به جلو جلوگیری شود.

خدمه باید وظایف مختلفی را برای تعمیر سفینه بر عهده بگیرند و گروه شیاد باید با کشتن خدمه مانع رسیدن آنها به هدف شوند. کامپیوترهای کوچک، در کنار مصرف برق بسیار کمتر و ابعاد پایینی که دارند، با حذف کیسها، فضای کاری بیشتری را در اختیار کاربران خود قرار میدهند و هزینههای مصرف برق، تعمیر و نگهداری را نسبت به کامپیوترهای شخصی و رایانههای All in one، کاهش میدهند. دستاوردهای خود را در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک گذاشته وامتیازات متعدد و فراوانی را نیز به دست آورید.

کامپیوتر کوچک کامل، بیشتر برای افرادی مناسب است که اطلاع زیادی از دنیای کامپیوتر ندارند و تنها به دنبال خرید سیستمی هستند که بلافاصله آن را راه اندازی کنند. این گزینه در وسط پنجره است. با باز شدن این ابزار، میتوانید چند گزینه در آن مشاهده کنید. یا حتی با استفاده از یک پایه مخصوص، آن را به پشت صفحه کامپیوتر متصل کرد تا طول سیمها و کابلها شده و دیگر در معرض دید نباشد. شما میتوانید یکی از این کامپیوترها را در اتاق نشیمن، در کنار تلویزیون خود قرار دهید و حتی در کنار استفادههای روزمره، از ویژگیهای ظاهری آن برای دکوراسیون خانه استفاده کنید.

برای خرید کامپیوتر کوچک باید فاکتورهای زیادی را بررسی کنید و متناسب با نیازهای خود مدل مناسبی را انتخاب و خریداری کنید. برای خرید کامپیوتر نو و استوک مهم ترین عاملی که باید به آن توجه داشته باشید مشخصات سخت افزاری سیستم میباشد. به طور کلی میتوان گفت این نوع دستگاه دارای سخت افزارهایی با قابلیت جداسازی و ارتقا میباشد. در توپولوژی حلقه هر دستگاه از دو طرف به دو دستگاه دیگر وصل است و بین آنها لینک نظیر به نظیر وجود دارد. پس اینبار فشار اصلی روی سرور است نه کامپیوتر کاربر.

از کاربردهای اصلی این نوع کامپیوترها میتوان به موارد اصلی زیر اشاره کرد. در ادامه این مطلب از سایت ببین ببر با مشخصات و کاراییهای این کامپیوترها آشنا میشویم. یک توپ سنگین در مکانی قرار گرفته که در طول حرکت همان جا باشد ولی بتواند در جهتهای مختلف بچرخد دقیقاً مثل توپ موجود در نوک خودکار. کامپیوتر کوچک یا همان مینی پی سی، یکی از انواع رایانهها است که با تلاش افرادی که برای راحتی و رفاه بیشتر زندگی ما کار میکنند، طراحی و تولید شده است. یادداشت ویراستار: اصل این مطلب در مهر ۹۷ نوشته شده بود و در دی ۹۹ دوباره بررسی و بهروز شده است.

سیستم گرافیکی با هسته سه بعدی (Core) اولین استاندار گرافیکی بود که توسعه داده شد. این نوع رایانهها قدرت و کارایی فوقالعادهای را هنگام کار بر روی تصاویر و یا ساخت انیمیشنها، برای شما فراهم میکنند و مانند یک سیستم حرفهای دارای کیفیت تصویر ۴K هستند. مینی پی سی یا همان کامپیوتر کوچک ترکیبی از قدرت و کارایی مناسب و هماهنگی قطعات رایانه و ابعاد کوچک است که راندمان بسیار بالایی را به سبب همین ویژگیها به کاربر ارائه میدهد. برای این منظور، دوره آموزش گرافیک کامپیوتری در ادامه مطلب «WebGL چیست» معرفی شده است.

همچنین میتوانید در صورت لزوم، از کارت گرافیک جانبی نیز بر روی دستگاه خود استفاده کنید. این شرکت در سراسر دنیا نمایندگیهایی برای فروش محصولات خود بنا کرده است که به آنها “اپ استور” میگویند. در تعامل با برنامههای سنگین چندرسانهای مثل بازیهای رایانهای آنلاین، Fat Client انتخاب ایدهالی است. گیمرها نیز میتوانند از نسخههای مخصوص بازی این نوع کامپیوترها، برای انجام بازیهای سنگین استفاده کنند. این تغییر نتیجه شخصی سازی رایانه شخصی بود زیرا مردم دریافتند که میتوان از رایانههای همراه برای سرگرمی، لوازم جانبی مد و در برخی موارد نیازهای روانی استفاده کرد. تنزل مینی کامپیوترها به خاطر ریز پردازنده های مبتنی بر سخت افزار ارزان تر، ظهور سیستم های شبکه ی محلی ارزان و به سادگی گسترش پذیر، و تقاضای کاربران نهایی بر وابستگی کمتر بر سازندگان مینی کامپیوتر های انعطاف ناپذیر و ادارات IT / ” مراکز داده” – که منجر به جایگزینی مینی کامپیوترها و پایانه های گنگ با ایستگاه های کاری و رایانه های شخصی شبکه بندی شده در نیمه ی دوم دهه1980 شد، بود.

این ماشین یک کامپیوتر تمام دیجیتال خودکار بود! از نظر تنوع پورت ها نیز خیالتان جمع باشد ، چون آل این وان ها از تمام پورت های مورد نیاز کاربران بهره مندند . چون بیشتر پردازشها در سمت کلاینت انجام میشود، فشار روی سرورها کمتر شده و منابع کمتری مصرف میکنند. چون نسبت به SMS یا روشهای مشابه سریعتر و ارزانتر هستند و امکانات بیشتری دارند. فت کلاینتها از RAM و CPU کامپیوتر لوکال استفاده میکنند، به همین خاطر فشار زیادی روی سرور ندارند.

دقت داشته باشید که به منظور انتقال ویدیو از آیفون به کامپیوتر با استفاده از قابلیت iCloud Photo Library باید ابتدا در آیفون خود این قابلیت را فعال نمایید. کامپیوترهای کامل یا به اصطلاح فول، همه چیز تمام هستند و دیگر اجازه تغییر و یا ارتقا را به کاربران خود نمیدهند. با این حال ، هر ساله که میزان داده ها به طور تصاعدی رشد می کند ، دانشمندان در اجرای همه این داده ها در کامپیوترهای خود با مشکل بیشتری مواجه می شوند. کامپیوترهای کوچک دارای قابلیتهای بسیار زیادی میباشند و میتوانید آنها را در همه جا به کار بگیرید و از قدرت و پردازش بالای آنها استفاده کنید.

ادارات مختلف، میتوانند متناسب با نیازهای خود از مدلهای مختلف این سیستم استفاده کنند. ۱۱۰ میلی متر تنها به اندازه کف دست فضا میگیرند و میتوان به راحتی آن را در کنار میز خود قرار داد . البته باید بدانید که این بخش قابل ترمیم است و میتوان در مراحل اولیه، به راحتی آن را تعمیر کرد. استخراج رمزارزها شامل یافتن بلوکهای جدید از طریق محاسبات پیچیده است. این دوره آموزشی برای آن دسته از طراحان و توسعهدهندگان وب مناسب است که آشنایی با HTML دارند و قصد یادگیری ویژگیها و امکانات جدید در HTML۵ را دارند. اولین نکته برای خرید کامپیوتر کوچک توجه به نوع آن است که برای این کار، میتوانید با مطالعه بخشهای قبلی در همین مطلب، به خوبی مشخص کنید که تمایل به خرید رایانه کوچک نیمه آماده دارید یا کامل.

به همین دلیل برای جلوگیری از هدر رفت منابع مالی، برای خرید این نوع محصول باید نهایت دقت را به خرج دهید و کامپیوتری با توجه به نیازهای خود خریداری کنید. شما هنگام چت با دوست خود یک کلاینت هستید و پاسخگوی شما، سرور آن پیامرسان است. میدانیم که اینترنت بزرگترین شبکه کامپیوتری در جهان است که میلیاردها دستگاه را به هم متصل کرده است. نکته مهم اینجاست که CPU در بسیار دستگاه هایی که استفاده میکنیم وجود دارد مثل تلویزیون های هوشمند، ATM ها و موبایل ها و … مورد دوم که باید در هنگام خرید این دستگاه در نظر داشته باشید، وزن و انداززه کامپیوتر انتخابی شما است.

این اولین بار در تاریخچه کامپیوترها است که رایانه قادر به ذخیره اطلاعات در حافظه اصلی خود می باشد. در این مطلب به طور کامل به معرفی هارد دیسک پرداختهایم پس اگر شما نیز از کامپیوتر استفاده میکنید و دادههای مهمی را بر روی کامپیوتر خود ذخیره میکنید، ادامه مطلب را از دست ندهید. موس نوری-مکانیکی برای تشخیص حرکت از سنسور های نوری استفاده می کنند و در موس های نوری، برای تشخیص جهت حرکت موس از لیزر استفاده می شود.

حرکت این چرخندهها توسط دو دیود که یکی برای حرکت افقی و یکی برای حرکت عمودی تشخیص داده میشود و به کنترلگر منتقل میشود. یکی از مثالهای Thin Client وبسایتها هستند. این ویژگی باعث شده است که Thin Client تا حد زیادی قابل حمل (Portable) باشد. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که کابل های VGA / RGB یا DVI، آنها صدا را منتقل نمی کنند. میتوانید بیتهای خودتان را بسازید، صدا ضبط کنید، افکتهای لحظهای اضافه کنید و همچنین از تعداد زیادی از پکهای صدا بهره ببرید. سهولت کاربری، تعمیر و نگهداری بسیار راحت و کم هزینه، قدرت فوقالعاده و قابلیت کارکرد به صورت ۲۴ ساعته و مداوم، اتصال به ویدیو پروژکتور و همچنین صدای بسیار کم این کامپیوترها را به وسیلهای کاربردی برای تمامی محیطهای کاری تبدیل کرده است.

مثلا شرکت بازیسازی معروف Blizzard Entertainment بازی Diablo III را تحت این سرویس ارائه کرده است. در بازیهای رایانهای آنلاین یا تحت شبکه، شما در نقش یک کلاینت مشغول به بازی شده و درخواست شما در سرور بازی پردازش میشود. به عنوان مثال نسخه KYK اینتل نسل ۶ با استفاده از پردازنده Core i7 و پردازشگر گرافیکی Iris Pro Graphic و پورتهایی نظیر Thunderbolt 3.0 قدرتی مثال زدنی برای بازی دوستان به ارمغان میآورد. از این سری از رایانهها میتوان برای گشت و گذار در دنیای اینترنت، تماشای فیلم، پخش موسیقی و انجام کارهای شخصی استفاده کرد. هنگام استفاده از این مدل کلاینت، نرم افزار خاصی روی کامپیوتر لوکال نصب نشده و تمام پردازشها در سرور انجام میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید