چربی خون، علائم، رژیم غذایی و درمان

در صورت تمایل میتوانید اطلاعات بیشتری درمورد نتیجه آزمایش کلسترول به دست آورید. افزایش ۲۵ تا ۴۰ میلی گرم کلسترول از حد نرمال آن می تواند ریسک ابتلا به بیماریهای عروقی قلب را بالا ببرد. مصرف مکمل های فولات باعث کاهش مقدار هموسیستئین می شود و علاوه بر آن تنگ و گشاد شدن دریچه قلب را بهبود می دهد. چربیهای اطرف شکم تعادل و عملکرد هورمونها را مختل و حساسیت سلولها به انسولین را کم میکند و همچنین باعث لخته شدن خون میشود که در صورت عدم رعایت چنین مواردی می تواند منجر به مشکلات قلبی و گاهی مرگ زودرس میشود.

همین طور بهتر است قبل از نهار یا شام، هر روز یک لیوان آب کرفس بخورید، زیرا باعث پاکسازی سیستم گوارش شده و به هضم غذایتان کمک میکند. 10- ورزش کردن با ایجاد تعریق، باعث پاکسازی منافذ پوستی شما میشود. ورزشهایی انجام دهید که تمام ماهیچههای اصلی شما را به کار بیاندازد. به آرامی این حرکات را شروع کنید و به تدریج شدت آن را افزایش دهید. کلسترول بد (LDL): در ابتدا به این نکته توجه کنید که کلسترول بالا در خون، هیچ علامت مشخصهای ندارد. چربی بیش از حد در رژیم غذایی، به خصوص چربیهای اشباع شده، میتواند کلسترول را بالا برده و باعث افزایش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی شود.

برای کمک به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، پزشک ممکنه یک رژیم غذایی کم چرب، کاهش وزن و ورزش منظم رو به شما پیشنهاد کنه؛ به گفته انجمن قلب آمریکا، یک رژیم کم چرب می تونه خطر ابتلا به بیماری های قلبی رو به میزان زیادی کاهش بده. در صورتی که یکی از شریان های مرتبط با قلب مسدود شود، احتمال حمله قلبی بسیار بالا است و در صورتی که عروق مرتبط با مغز مسدود شود، احتمال سکته مغزی افزایش پیدا میکند.همچنین در نظر داشته باشید که سطح بالای LDL و چربی خون می تواند باعث بیماری قلبی، سکته مغزی، گردش خون ضعیف و بیماری های کلیه شود.

هرگونه حرکت کاردیو که موجب عرق کردن، افزایش ضربان قلب و نفس زدن شود، مفید است. برخی از غذاها برای آب کردن چربیهای زیر شکم بسیار مفید هستند، این غذاها، شامل میوهها، سبزیجات، ماهی، آب، پروتئینهای وی، آجیل، بلغور جو دو سر و تخم مرغ میباشند. بدون شک میوهها، به خصوص زمانی که جایگزین مصرف دسرها شوند، بسیار مفیدند، اما زمانی که شما به تریگلیسرید بالا مبتلا هستید باید از مصرف بیش از حد میوه خودداری کنید، زیرا میوهها نیز حاوی قندهای طبیعی هستند که در صورت مصرف زیاد میتوانند به تریگلیسرید تبدیل شوند.

بله، هرجا حرف از کاهش وزن و آب کردن شکم باشد باید از ورزش کردن هم یادی بگیریم. تحقیقات نشان می دهند که انجام ورزش و فعالیت های روزانه با شدت متوسط، می تواند در کم کردن سطح کلسترول افراد نقش بسزایی داشته باشند و حدود ۱۵ درصد آن را کاهش دهد. به گفته محققان، دو علامت کلسترول بالا در چشم وجود دارد. پس این کافی نیست که فقط به طور کلی تلاش کنید چربی کمتر و پروتئین بیشتر مصرف کنید. ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس با آب بشویید. 15 دقیقه صبر کنید و سپس با آب بشویید.

مقدار زیاد آب موجود در میوه کمک می کند تا بسرعت معده خود را پر کنید ، به خصوص ، هنگامی که برای صرف شام آماده می شوید و یا نیاز به یک میان وعده تا گرسنگی خود را از بین ببرید . یکی از خوراکی های خوشمزه پر فیبر پاپ کورن است. خوردن چند پر چیپس ممکن است درنهایت به خوردن تمام چیپسهای درون یک بسته بزرگ بینجامد. اگر به دنبال لیست موادغذایی هستید که باعث بزرگ شدن شکمتان میشود باید بدانید که نمک، کربوهیدراتها و چربیها بزرگترین متهمان پرونده هستند. باید قیمت هر چیز را بپردازید-حتی برای چیزی اینقدر پاک و لذت بخش مثل خوردن!

نیاسین تنها باید به دستور پزشک و زیر نظر او مصرف شود. بادام همچنین به علت میزان فیبر بالا، تا زمان زیادی در شما احساس سیری به وجود میآورد. چای اولانگ، زنجبیل و بلوبری با داشتن آنتی اکسیدان میتوانند در کاهش استرس به شما کمک کنند. و پوست سر و موهارو رو نرم و حالت درخشندگی میده به موها. این انباشتگی آب حالت بادکردگی به بدن داده و به سایز کلی بدن اضافه میکند. علاوه بر این با داشتن میزان زیادی منیزیم به ساختن ماهیچه در بدن شما کمک میکند و میدانیم که ماهیچه سازی در بدن مصادف با آب شدن چربیهاست.

از آنجا که این چربیها وقتی در دمای اتاق نگهداری شوند میل به جامد شدن دارند، میتوانیم تصور کنیم که وقتی در جایی از بدن ذخیره شوند، دسترسی به آنها و سوزاندن آنها بعنوان سوخت بدن کار سختی خواهد بود. زندگی هیچ غذایی را بدون کالریهای ناخواسته، بدریخت شدن اندام، بیماری، احساس گناه و پایین آمدن اعتمادبه نفس از آن شما نمیکند. بدن شما ویتامینهای محلول در آب – ویتامینهای گروه B و ویتامین C را ذخیره نمیکند زیرا آنها در مایعات بدن حل میشوند. 2.پاپایا پاپایا یک منبع غنی از ویتامین A و ویتامین C است . این ماده غذایی سرشار از مقادیر زیادی از انواع ویتامینها شامل ویتامین آ، ث، ب۱۲ و ویتامین دی است.

وزنجیره درازی ایجاد کرده اند .در سنتز زنجیرهای پلی پپتیدی فقط20نوع اسید امینه مختلف شرکت میکند .جسمی که از ترکیب دواسید امینه بهوجود آمده یک دی پپتید است ،اگر تعداد اسید امینه هارا زیاد کنیم ،در این صورت با سه اسید امینه تری پپتید وبا چهار اسید امینه یک تترا پپتید وغیره به دست می آید . در حال حاضر، همچنین یک ارگان غدد درون ریز در نظر گرفته میشود که چندین فاکتور فعال زیستی (هورمونها، فاکتورهای رشد، سیتوکینها) را ترشح میکند. همچنین توت فرنگی حاوی غلظت بالایی از آنتوسیانین است، اسید آمینهای که کلسترول بد و تری گلیسیرید را کاهش میدهد و همچنین به کنترل وزن کمک میکند.

زنان تا سن یائسگی معمولا مقدار کلسترول کلی کمتری نسبت به مردان در همین سن دارند. برای بررسی سطح کلسترول، دکتر شما یک آزمایش خون را به نام یک پروفایل لیپیدی یا پانل چربی می دهد . بادام حاوی چربی های مفیدی است که از پرخوری شما جلوگیری میکنند. در واقع بیشتر مردم دوست دارند که چربی های شکم، پهلو و باسن آنها آب شود. این روغنها مدت نگهداری این محصولات را بالا برده و درنتیجه تولیدکننده ها به وفور از آنها در محصولاتشان استفاده میکنند.

چربی اشباع شده بهدلیل اینکه در ساختار شیمیاییشان زنجیرهی دوتایی ندارند به اصطلاح شکسته نیستند، همچنین توسط اتمهای هیدروژن تماماً اشباعشده اند، به آنها چربی اشباع شده میگویند، همچنین بخاطر ساختار شیمیاییشان در دمایاتاق جامد هستند. البته نباید در خوردن آن زیاده روی کرد به ویژه اگر با روغن تهیه شده باشد. پس از غذا خوردن، بدن شما کالری اضافی را به تری گلیسیرید یا همان T.G تبدیل کرده و آن را در سلول های چربی ذخیره می کند تا در آینده از آن استفاده کند. اینگونه رژیم ها با توجه به سن و شرایط بدنی شما لحاظ می شوند بسیار موثر و به راحتی قابل اجرا هستند.

اما چون اختصاصاً داریم در مورد چربی شکم صحبت می کنیم پس منظور ما از ورزش، نرمش ها و ورزش های شکمی است. چون باعث چاقی نمی شود و سیری برای شخص دارد. این کار آنقدرها هم که فکر میکنید سخت نیست چون اپلیکیشن ها و وبسایت های مختلفی هستند که این کار را برای شما ساده کرده اند. حبوبات تاثیر بسیار زیادی در کاهش چربی بدن، عضله سازی و همین طور بهبود هضم غذا در بدن شما دارند.

• در کتب مرجع پزشکی دنیا هیچ اثری از استفاده این ماده به عنوان دارو وجود ندارد. 11- بعد از شستن صورتتان، کمی آب لیموترش به پوستتان بمالید. لازم به ذکر است که چربی سوز هایی که با تولید هورمون رشد کار می کنند تاثیرات کمی دارند و آن دسته از آن ها که تاثیرشان زیاد است در بسیاری از کشور ها ممنوع هستند زیرا بر این باورند که هورمون رشد باعث رشد غیر معمول در برخی سیستم های بدن مانند قلب می شود و ممکن است مشکلات بسیار جدی را به بار بیاورد .

ناطقان:فیبر موجود در توت فرنگی می تواند به از بین رفتن چربیهای خطرناک اطراف شکم کمک کند. به طور معمول سیرنگوما باعث ایجاد درد نمی شود. بعضی از افراد با سطح کلسترول و تری گلیسیرید بسیار بالا ممکن است دچار گزانتوما شوند یا رسوبات کلسترول که در مچ پا یا آرنج ظاهر میشوند (که این زیاد معمول نیست). از خوردن مواد غذایی همچون گوشت قرمز، تخم مرغ و مواد غذایی که چربی و کلسترول بالایی دارند چند روز قبل از انجام این آزمایش پرهیز نمایید. خوردن مقدار بسیار کمی آجیل در صبح به صورت ناشتا (با معده خالی)، نتایج شگفتانگیزی را در وضعیت سلامتی شما میتواند به همراه داشته باشد.

بیماری های کبدی ممکن است از موارد دیگری همچون سوء تغذیه مزمن، داروهای خاص، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی، خوردن غذاهای خام دریایی یا مصرف تنباکو نشات گرفته باشد. این بیماری می تواند در نتیجه یک واکنش آلرژیک ایجاد شود یا از علائم یک بیماری خود ایمنی باشد. مجموعه بازار گوسفند با در نظر گرفتن این مسئله همواره تلاش می کند که گوسفندان و دام ها در بهترین مراتع پرورش یابند. جویدن بیشتر غذا ها سبب بهبود فرآیند هضم و جذب مواد مغذی در بدنتان می شود .

دیدگاهتان را بنویسید