چربی گیر فاضلاب – مرکز خدمات

چربیهای سالم مانند آووکادو، آجیل و روغن زیتون باید بهطور معمول در حدود 20- 30 درصد از کل کالری مصرفی شما را شامل شوند. اگرچه آلرژی نسبت به تخمه آفتابگردان نسبتا غیر معمول است اما مواردی هم گزارش شده است. روغن آفتابگردان تصفیه شده به احتمال زیاد این پروتئین های آلرژیک را کاهش می دهد اما در موارد نادر افراد بسیار حساس ممکن است واکنش هایی نسبت به این روغن هم داشته باشند. تخمه آفتابگردان منبع خوب چربی های اشباع نشده ایه که به کاهش کلسترول بد LDL کمک می کن.

اگر در خانه پرنده ای دارید که به آن تخمه آفتابگردان می دهید هم ممکن است دچار آلرژی شوید. محتویات سدیم ممکن است آشکار نباشد زیرا برچسبی ندارد اما برخی از آن ها نسخه کم سدیم هستند که بهتر است آنها را مصرف کنید یا اینکه خودتان تخمه را بو دهید. در برخی از مکملها بدن را به استفاده بیشتر از چربیهای ذخیره شده جهت لاغری شکم و پهلو نیز تحریک میکنند. علاوه بر آلرژی غذایی برخی از افراد ممکن است با لمس آن هم دچار آلرژی هایی نظیر خارش و التهاب شوند.

برای بررسی سطح تری گلیسیرید معمولا از نمونه خون استفاده میشود. این دانه های خوراکی که معمولاً از آن به صورت خام و یا بو داده استفاده می شود ، امروز به عنوان تخمه چاق کننده شناخته می شوند. عمل جراحی حذف غده های چربی زیر پوست، معمولاً با بی حسی موضعی انجام می شود و فرد مبتلا پس از عمل می تواند از بیمارستان مرخص شود. اما درعین حال روغن نارگیل دارای چربیهای به نام medium chain triglycerides است که اثرات بسیار مثبتی روی سلامتی دارد.روغن نارگیل همچنین می تواند به صورت موضعی استفاده شود و مطالعات انجام شده نشان می دهد که به عنوان یک مرطوب کننده پوست و محافظت در برابر آسیب های مو می تواند مفید باشد.

مطالعات انجام شده در زنان باردار در کشورهای در حال توسعه نشان داده است که مصرف روغن نخل قرمز باعث افزایش سطح ویتامین A در خون آنها و نوزادانشان میشود. آیا استفاده از دستگاه کشنده یا پمپ یا وکیوم در افزایش حجم آلت تناسلی مؤثر است ؟ ازآنجاییکه چربی با خارج شدن دیاکسید کربن، از بدن دفع میشود، ممکن است از شنیدن اینکه تنفس سریعتر میتواند در تسریع کاهش زن مؤثر باشد شگفتزده شوید؛ اما متأسفانه این متد چندان مناسب نیست زیرا فقط به هواگیری بیشازحد، سرگیجه و احتمالاً ضعف دچار خواهید شد.

برای مثال شاید «بابونه» که طبع گرم و خشکی دارد را نتوان به عنوان داروی ضدّ چربی مطرح کرد؛ اما اگر برای یک فرد بلغمی مزاج که استرس زیادی دارد و به واسطه بلغم زیاد دچار ضعف کبد و معده و یبوست هم هست؛ بابونه تجویز کنیم؛ به تدریج، اعصابش آرام می شود؛ معده و کبد او تقویت می شوند و با کاهش رطوبت روده، یبوست نیز به تدریج بر طرف می شود؛ به این ترتیب عملاً با تجویز یک دارو که طبع صفراوی دارد(گرم و خشک) چربی خون این فرد کنترل خواهد شد.

علاوه بر یبوست شما ممکن است دفع مدفوع به صورت مایع داشته باشید و درد و تهوع یا علائم دیگر را هم تجربه کنید. معمولا سیرابی را پاک کرده می فروشند ولی کافی نیست وباید درمنزل بدقت تمیز کرد حتی در صورت امکان با استفاده از فرچه پلاستیکی که باعث از بین رفتن پرز سیرابی نشود کاملاً شستشو کرده سپس آنرا با استفاده از قیچی آشپزخانه به قطعات کوچکی برش می زنیم ،مقداری آب بحدی که روی آنرا بگیرد روی سیرابی می ریزیم روی حرارت قرار داده و می گذاریم جوش بیاید ، کف آنرا می گیریم یکی دو عدد پیاز خرد کرده ویکی دو جبه سیر و مقداری زردچوبه اضافه می کنیم و درب آن را میبندیم وبا حرارت ملایم می گذاریم تا کاملا بپزد وآب آن بخوردش برود و بهتر است برای پخت سیرابی از ظرف مسی و نه از دیگ زدپز استفاده کنید که زمانی حدود ۴تا ۵ ساعت وقت برای پختن آن لازم است .

در وضعیت کنونی بسیاری از افراد از تخم ها در دورهمی و مهمانی ها وپیکنیک ها استفاده می کنند و تخمە به عنوان یکی از محبوب ترین تنقلات سالم شناخته می شود. تخمە همدم لحظه های شیرین و مهمانی ها و دورهمی های ما است، از سفر و پیک نیک گرفته تا هنگام تماشای فوتبال و دورهمی های دوستانە . با این حال اگر شما مدل نمکی آن را مصرف می کنید باید نگران میزان سدیم آن باشید که هر 30 گرم آن می تواند بیشتر از 2500 میلی گرم سدیم داشته باشد.

در حال حاضر انواع تخمە ها چاق کننده هستند زیرا این نوع تخمە ها در ترکیبات خود حاوی کالری فراوانی می باشند . تخمه های آفتابگردان معمولا در دو نوع با پوست یا بدون پوست در بازار یافت می شوند. گوجه فرنگی در انواع مختلف آن دارای اسید بوده و افراد دیابتی باید از خوردن نوع خام یا پخته شده گوجه فرنگی اجتناب کنند. مکملهای اسید چرب امگا 3 میتوانند به کاهش تری گلیسیرید شما کمک کنند.

خوردن تخمه و جدا کردن آن از پوستش زمان می برد و همین می تواند نکته ای خوب برای یک میان وعده باشد زیرا زمانی برای باز کردن پوسته لازم است و سرعت خوردن آن را کاهش می دهد. دلیل دیگری که باید در خوردن تخمه میانه روی کرد، میزان کادمیوم آن است که اگر در طولانی مدت زیاد مصرف کنید این فلز می تواند به کلیه ها آسیب برساند.

بنابراین سطح مصرف کادمیوم شان افزایش پیدا نکرده و به کلیه ها آسیبی وارد نمی شود. مصرف مقدار کمی از تخم ها تاثیر چندانی در افزایش وزن ندارد، اما در صورت استفاده زیاد از این تخم ها منجر به چاقی و اضافه وزن می شود . تخمە یک هله هوله کاملاً ایرانی است و در هیچ جای دیگر دنیا به این وسعت استفاده نمیشود. در این مقاله به شما یادآور خواهیم شد، اگر تخمە به اندازه مصرف شود نە تنها لحظات خوشی را برای شما فراهم می آورد بلکه فواید زیادی هم برای بدن دارد.

دیدگاهتان را بنویسید